برداشت نهال شما یک تجربه ارزشمند است. می توانید آنها را بخورید یا از آنها برای نهال فروشی خود استفاده کنید. در هر صورت، شما می توانید از ثمره کار خود لذت ببرید.

اگر قصد دارید در بهار امسال باغی بکارید، باید با خرید انواع نهال مثل خرید نهال گیلاس یا آلبالو، آلو، سیب و ... با کیفیت شروع کنید. شما می توانید نهال ها را از مکان های مختلفی خریداری کنید - مهد کودک محلی خود، یک مرکز باغبانی، یا حتی آنلاین. فقط مطمئن شوید که نهال هایی را خریداری می کنید که با آب و هوا و نوع خاک شما مناسب است.

هنگامی که نهال های خود را دریافت کردید، زمان آن است که آنها را در زمین بیاورید. اگر آنها را در فضای باز می کارید، محلی را انتخاب کنید که نور خورشید زیاد باشد و زهکشی خوبی داشته باشد. خاک را با بیل یا بیل زدن شل کنید، سپس سوراخی را حفر کنید که عمق آن دو برابر ریشه نهال شما باشد. گیاه را به آرامی از ظرف بیرون بیاورید و مواظب باشید ریشه ها آسیب نبیند و در سوراخ قرار دهید. سوراخ را با خاک پر کنید، سپس به گیاه آب بنوشید.

مهم است که پس از کاشت، به خصوص در هفته های اول، مراقب نهال های خود باشید؛ علی الخصوص زمانی که خرید نهال هلو انجام داده اید. مطمئن شوید که آنها آب کافی دریافت می کنند، اما در مصرف آن زیاده روی نکنید - آب بیش از حد می تواند به همان اندازه که کم آن مضر باشد. هنگامی که آنها خود را تثبیت کردند، می توانید بنشینید و از میوه ها (یا سبزیجات) کار خود لذت ببرید!

Subscribe to delnika’s Substack

My personal Substack

People